Kontaktujte nás: 731457196 | karin@divadlo-sklo.cz

Jsme mladé profesionální divadlo. Máme za sebou inscenaci Odnaučte se milovat! od Sibylle Bergové.

(Zde trailer: Odnaučte se milovat! Divadlo S.K.L.O.)

A nově uvádíme Druhou kapitolu Neila Simona. Fotografie ZDE


Jak to všechno začalo?

Petra Jungmanová (držitelka Thálie za rok 1998; známá např. z filmu Den, kdy nevyšlo slunce, ze seriálů Ulice, Bohéma, Kapitán Exner, aj.) si chtěla zahrát s Alenou Štréblovou (členka činohry Národního divadla, film Cesta z města aj.)  a my ostatní jsme jim to chtěli umožnit. Přečetli jsme spoustu her, až jsme narazili na Simonovu Druhou kapitolu, která nás úplně okouzlila. První reakce Petry Jungmanové po přečtení byly, že je to nádherný a že pláče, ale byla nadšená, tak jsme se domluvili s ostatními a zahájili čtené zkoušky.

Z důvodu nemoci jednoho z herců jsme nakonec museli plány trochu změnit.  A protože nám bylo líto, že když máme chuť a čas zkoušet, že nemůžeme. Tak jsme zpracovali text Sibylle Bergové, který objevil režisér Jakub Nvota (Divadlo Palace, Divadlo Kalich, Štúdio L+S, Divadlo Petra Bezruče Ostrava aj.) a nám se hodně líbil. Přibrali jsme do hry skvělou Zuzku Čapkovou (film Mamas and Papas, za nějž si vysloužila nominaci na Českého Lva, Vyprávěj, Cesty domů, aj.) a Davida Punčocháře (hvězda Švandova divadla, mohli jste ho vidět také v Kriminálce Anděl, Policii Modrava, Temném kraji aj.)

Fotografie z představení Odnaučte se milovat!

Na nastudování naší srdeční záležitosti - Druhé kapitoly – jsme ale nezapomněli. Přidal se k nám opět David Punčochář, který hrál už v Odnaučte se milovat! a nově i Jiří Štrébl (Pouta, České století, Případ pro exorcistu aj.) v hlavní roli George Schneidera.

Druhá kapitola měla premiéru 15. listopadu 2017 v divadle Radka Brzobohatého v Praze.

Druhá kapitola - divadlo SKLO   Divadlo SKLO - Druhá kapitola